Rehabilitacja domowa

Wiedząc, iż dojazd do gabinetu rehabilitacji dla wielu osób stanowi poważny problem, firma wychodzi naprzeciw ich potrzebom oferując kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne w domu pacjenta.
Cechą wyróżniającą powyższą ofertę jest indywidualne podejście do pacjenta. W tym celu ustalany jest specjalny program rehabilitacyjny oparty na najnowszych metodach, dostosowany do możliwości i oczekiwań każdego z pacjentów, aby zapewnić im uzyskanie jak najlepszych efektów terapeutycznych. Wszystkie zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i nowoczesnych urządzeń do fizykoterapii.

Kinezyterapia

*Badanie funkcjonalne porada rehabilitacyjna
*Ćwiczenia redresyjne (opracowanie przykurczonych mięśni i więzadeł)
*Ćwiczenia wzmacniające mm.posturalne, mm. kończyn, mm. przykręgosłupowe
*Ćwiczenia wad postawy (skoliozy, płaskostopie, itp.)
*Ćwiczenia stabilizujące kręgosłup
*Ćwiczenia usprawniające (pourazowe, pooperacyjne, po okresowym unieruchomieniu)
*Ćwiczenia indywidualne
*Ćwiczenia izometryczne mięśni
*Ćwiczenia bierne, samo wspomagane, prowadzone, wspomagane, czynno-bierne
*Usprawnianie po zabiegach operacyjnych (endoprotezy, artroskopie, rekonstrukcja więzadeł)
*Opracowanie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa np. dyskopatia
*Opracowanie zrostów, przykurczy, obrzęków po mastektomii – kinesiotaping

Sala Cardio:

*Cardio – ćwiczenia wzmacniające i poprawiające kondycję z wykorzystaniem maszyn takich jak: bieżnia, rowerek, orbitrek
*Tabata – metoda treningowa Tabaty jest tak prosta i krótka ale jednocześnie tak brutalna i ciężka iż zanim się jej nie spróbuje trudno uwierzyć zarówno w jej skuteczność jak i w jej intensywność.
*Izometria – ćwiczenia izometryczne pobudzają mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Jest to po prostu napinanie mięśni. Im bardziej prędkość wykonywanego ruchu mięśnia dąży do zera, tym bardziej wzrasta jego zaangażowanie siłowe. Ćwiczenia te pomogą utrzymać formę w okresie mniejszej aktywności fizycznej. Stanowią również pewną odmianę co może zapobiec znudzeniu treningami siłowymi.
*Gimnastyka korekcyjna zajmuje się wykorzystywaniem specyficznych ćwiczeń kształtujących, w których ruch został podporządkowany określonym celom terapeutycznym. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają doprowadzić do korekcji wad postawy ciała. W wieku przedszkolnym ćwiczenia korekcyjno – kompensacyjne mają za zadanie zapobiegać występowaniu nieprawidłowości postawy ciała, wykorzystując oprócz gimnastyki również naukę prawidłowych nawyków postawy.
Istotą ćwiczeń korekcyjnych jest indywidualne podejście do pacjenta, dobranie właściwego zestawu ćwiczeń tak, aby dokładnie korygować istniejącą wadę. Częstym błędem przy stosowaniu ćwiczeń korekcyjnych jest gimnastyka grupowa. Rzadko się zdarza, że kilkoro dzieci posiadało dokładnie taką samą wadę i zadawane ćwiczenia były dla nich właściwe. Indywidualne podejście do pacjenta pozwala na właściwy dobór ćwiczeń nie tylko ze względu na wadę postawy ale i również na siłę mięśniową, kondycję pacjenta i jego wydolność. Ważnym elementem w ćwiczeniach korekcyjnych jest systematyka ich wykonywania oraz powtarzalność w ciągu dnia. Wymaga to ścisłej współpracy terapeuty z rodzicami dziecka.

W trosce o zdrowie naszych pociech zapraszamy rodziców do kontaktu z naszymi fizjoterapeutami.

Masaże

*Masaż leczniczy klasyczny całościowy
*Masaż leczniczy klasyczny częściowy
*Masaż sportowy

Fizykoterapia

*Jonoforeza
*Tens
*Traubert
*DD
*Elektrostymulacja
*Solux
*Magnetronik
*Ultradźwięki
*Laser
*Prądy interdynamiczne